Sıvı ilaçlama

Kokulu ilaçlar adından da anlaşıldığı gibi çok ağır olan ve ölmesi zor olan haşereler için kullanılan ilaçlardır. İlaçlama firması olarak kullandığımız ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı ilaçlardır. Kokulu ilaçlar su içerikli hazırlanan ilaçlar olup püskürtme yöntemi ile kullanılmaktadır. Kokulu ilaçlar tıp doktoru ve veteriner hekimi kontrolünde hazırlanan özel karışımlardan oluşur. Kokulu ilaçlar her türlü haşere ve canlı için kullanılabilir. Kokulu ilaçlar ölmesi çok zor olan haşere türleri için kullanılır. Kokulu ilaçlar pire, tahtakurusu, akrep, çıyan, kırkayak, yılan, tahta kurdu olmak üzere birçok haşere gurubu için kullanılır.

Kokulu ilaçlar; kokusuz ilaçlar ve jel ilaçların etkisiz olduğu alanlarda kullanılır. Kokulu ilaçlar çok yoğun olduğundan kokusu çok keskindir. Kokulu ilaçlama yapılan alanda insan ve evcil hayvan dahi hiçbir canlının kalmaması gerekir. Çünkü ilaçlama yapılan ortamda kalan canlı ya zarar görürü yada ölür.

Kokulu ilaçlama yapılan alandan mutlaka 5 - 6 saat uzak durmak gerekir. İlaçlama esnasında ilaçlamayı yapan kişi mutlaka tüm tedbirlerini almalı yani ilaçlamayı yapan kişi maskesini takmalı, tulumunu giymeli ve ilaçlamayı belirtilen şekillerde yapılmalı. Kokulu ilaçlar yapıldıktan sonra ilaçlanan ortamın mutlaka 1,5 - 2 saat havalandırılması gerekir. Kokulu ilaç yapılan ortamda kalan insan direk açık havaya çıkartılmalı ve zaman kaybetmeden doktora götürülmeli.

İlaçlama yapan firmaların mutlaka sağlık bakanlığından izinli olmalıdır. Kokulu ilaçlama yapan personelin mutlaka ilaçlama hakkında eğitim almış olması gerekir. . İlaçlama konusunda mutlaka dikkatli olmak ve titiz davranmak gerekir.

Kokulu ilaçlamalarda gıda maddelerini mutlaka korumak gerekir. Şayet gıdalara ilaç bulaşmış ise mutlaka bu besinler ve gıdalar atılmalı asla tüketilmemeli. Aynı zamanda kokulu ilaçlama yapılırken küçük çocuk ve bebek eşyaları mutlaka kontrol altına alınmlı. İlaca karşı çocukların ve bebeklerin vücutları çok hassastır. Kokulu ilaçlamanın yapıldığı alanda evcil hayvan varsa veya evde akvaryum gibi canlı gurubu varsa mutlaka dışarıya çıkarılmalı.

KOKULU İLAÇLAMA İLE KOKUSUZ İLAÇLAMA ARASINDAKİ FARKLAR

  • Kokusuz ilaçların yeterli olmadığı alanlarda kokulu ilaçlar kullanılmalı.
  • Kokulu ilaçlarda mutlaka ilaçlanan alan 4 - 5 saat terk edilmeli.
  • Kokulu ilaçlama sonrası ilaçlanan alan mutlaka havalandırılmalı.
  • Jel ilaçlar belli haşere için kullanılır ve ilaçlama esnasında alanı terk etmeye gerek yoktur.
  • Jel ilaçların kesinlikle insan sağlığına anti etkisi yoktur.
  • Kokusuz ilaçlamada ilaçlama alanı kesinlikle terk etmeye gerek yoktur.

Hizmetlerimiz

İlaçlama Hizmeti

Temizlik Hizmeti

Asistan Hizmeti

Haşere Bilgisi

Haşerelerin aktif olduğu dönmeler tablosu görüntülemek ve haşereler hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

UZEM

Zehirlenme durumlarında 114 UZEM Zehir danışma çağrı merkezini arayınız.

İletişim

  • Yıldız Mah. 2. Filiz Sk. No:5 BALIKESİR
  • 0266 224 0 434
  • 0507 531 56 60
  • 0544 627 75 25
YUKARI